-20% na pierwsze mycie
(nie dotyczy pakietu podstawowego):

Większość kierowców stara się dbać o swoje pojazdy w każdy możliwy sposób. W tym celu stosuje różnego rodzaju zabiegi mające utrzymać samochód w idealnej kondycji technicznej oraz wizualnej. Sklepy posiadające dział związany z motoryzacją oferują całą gamę kosmetyków samochodowych przeznaczonych zarówno do konserwacji jego wnętrza, jak i lakieru. Ostatnimi czasy bardzo popularny się auto detailing. Zakres tej usługi obejmuje szeroko rozumianą kosmetykę auta, która w sposób kompleksowy i trwały odświeży nasz samochód, nadając mu nie tylko oczekiwany wygląd „tu i teraz”, ale również zabezpieczy go na dłuższy okres. Szacuje się, że trwałość tego typu zabiegu powinna utrzymać się od sześciu do dwunastu miesięcy, w zależności od zastosowanych produktów oraz dokładności wykonania poszczególnych prac, a w niektórych przypadkach okres ten liczony jest w latach.

Auto detailing obejmuje między innymi specjalistyczne mycie pojazdu aktywną pianą. Pozwala to na dokładne usunięcie wszelkich zabrudzeń, pyłów, cząstek asfaltu oraz owadów z powierzchni karoserii. Kolejnym krokiem jest glinkowanie lakieru. Do tej czynności używana jest masa o konsystencji plasteliny stanowiąca plastyczną mieszankę polibutenu oraz lekko ściernych cząsteczek. Jej zastosowanie pozwala na usunięcie mikro zabrudzeń oraz dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Konieczne jest, by pamiętać, że dokładne oczyszczenie powłoki jest niezbędne, jeśli mamy zamiar poddać samochód polerowaniu lakieru. Pomoże to uniknąć powstaniu nowych, wielokrotnie głębszych rys, a polerka spełni nasze oczekiwania. Zbieg ten powinien być powtarzany każdorazowo, nie tylko w zakresie nadwozia, ale również na felgach samochodowych. Glinka samochodowa nie jest droga, jej użycie jest łatwe, a z uwagi na możliwość jej czyszczenia, można skorzystać z niej wiele razy.

Następne poddajemy lakier procesowi zwanemu dekontaminacją. Ma to na celu usunięcie substancji szkodliwych oraz odłuszczenie powłoki. Można uznać, że jest to proces niwelujący te zabrudzenia, z którymi aktywna piana lub glinka nie poradziły sobie. Do najczęstszych zanieczyszczeń lakieru należą smoła oraz kleje.

Jeśli karoseria pojazdu jest już wstępnie przygotowana, można przejść do jego polerowania. W tym miejscu niezbędne jest spore doświadczenie oraz zaplecze techniczne. Bardzo ważnym elementem jest wybór odpowiedniej polerki samochodowej. Rynek tego typu urządzeń jest bardzo bogaty, zarówno w zakresie technologii jak i ceny. Istotne jest, by maszyna miała odpowiedni zakres obrotów z możliwością ich regulowania. Pomoże nam to w dokładniejszym polerowaniu poszczególnych elementów karoserii oraz w uniknięciu tak zwanego przypaleniu lakieru. Urządzenia oferowane w popularnych „sieciówkach” w większości przypadków charakteryzują się stałą wartością obrotów, to jest około 3500 na minutę. Dla osoby z większą praktyką, posługiwanie się taką maszyną nie będzie stanowiło problemu, podobnie jak dobór pasty poleskiej pod nią. Amatorzy detailingu jednak powinni rozpocząć swoją przygodę od mniejszych wartości obrotowych, które równie skutecznie pozwolą na usunięcie rys z karoserii.

Polerowanie auta nie obędzie się bez środka ściernego, popularnie nazywanego pastą polerską. Podobnie jak w przypadku maszyn, również tutaj rynek jest bardzo obfity w liczne firmy i wartości charakteryzujące te produkty. Popularnie dzieli się je na mniej agresywne oraz bardziej agresywne. Można również wybrać jeden uniwersalny produkt lub trój stopniową ochronę, która polega nie tylko na polerowaniu ale też wykończeniu i nadaniu połysku. Wybór jest bardzo istotny i w większości przypadków uzależniony od kondycji powierzchni polerowanej, a także efektu jaki chcemy uzyskać. Do głębszych rys użyjemy zdecydowanie mocniejszego produktu. Tu pojawią się głównie starsze samochody, które nigdy wcześniej nie były poddawane podobnym zabiegom. Delikatniejsze pasty używane są do samochodów nowych oraz tych, które są regularnie polerowane. Musimy pamiętać, że w procesie polerowania ścieramy w pewnym zakresie warstwę bezbarwnego lakieru, jakim jest pokryte auto. Stanowi on nie tylko warstwę nadającą połysk i metaliczny wygląd, ale przede wszystkim pełni funkcje ochronną, dlatego wyjątkowo ostrożnie należy podchodzić do tego typu zabiegów.

Po tak dokonanych zabiegach przygotowawczych możliwe jest nałożenie powłoki ochronnej. Z uwagi na to, iż w ostatnim czasie auto detailing zyskał zdecydowanie popularność, rynek proponuje bardzo duży zakres produktów. Najbardziej popularna jest powłoka ceramiczna. Z uwagi na swoją stosunkowo nie dużą cenę oraz trwałość, zyskała w oczach Klientów. Tworzy trwałą oraz twardą powierzchnie, chroniącą lakier przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych, a także nadaje trwały połysk. Należy pamiętać, że powłoka ta nie spowoduje, że nasza karoseria będzie nienaruszalna, jednak wszelkie czynniki atmosferyczne (promienie słoneczne, krople deszczu, sól drogowa i wiele innych), nie będą dla niej szkodliwe. Dodatkowo, dzięki nanotechnologii powłoki ceramicznej na lakierze nie będzie zacieków i śladów po wodzie. Powłoka ta utrzymuje się nawet do pięciu lat.

Inną formą zabezpieczenia pojazdu jest powłoka polimerowa. Ma ona około dziesięć milimetrów i utrzymuje się na lakierze od trzech do sześciu miesięcy. Okres ten uzależniony jest od jakości nakładanego specyfiku i ilości substancji czynnej w nim zawartej. Powłoka chroni karoserie przez szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, tworząc ją w pełni wodoodporną.

Na tak zabezpieczony lakier możemy aplikować różnego rodzaju woski samochodowe. Zapewni to dłuższą żywotność nałożonego produktu.

Auto detailing odnosi się także do wnętrza samochodu. Odpowiednio dobrane produkty pomogą utrzymać je w należytym stanie, ochronią przed wilgocią oraz zabrudzeniami. Tym rozwiązaniem zainteresowani będą zapewne głównie posiadacze tapicerki skórzanej lub tapicerki z alcantary, która jest szczególnie ciężka w utrzymaniu. Analogicznie, jak w przypadku karoserii, również ten zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania.

 

Dbając o nasz pojazd nie można także zapomnieć o felgach oraz reflektorach. W przypadku obręczy stalowych wystarczą proste zabiegi czyszczące oraz zabezpieczające przed rdzą. Aluminiowe wymagają większej uwagi. Pożądanym będzie ich dokładne czyszczenie i zabezpieczenie. Ręczne lub mechaniczne polerowanie felg przywróci pierwotny wygląd oraz polepszy ich kondycję. Są one szczególnie narażone na negatywne działanie pyłu, drobin asfaltu czy soli w okresie zimy. Światła samochodowe w dobrym stanie to nie tylko estetyczny wygląd, ale przede wszystkim nasze bezpieczeństwo. Warto więc o nie zadbać. Z czasem tworzywo, z którego są wykonane matowieje. Polerka reflektorów zapewne odświeży wizerunek pojazdu, poprawi komfort jazdy i pozwoli uniknąć mandatu.

Wybór zakresu oraz sposobu zabezpieczenia pojazdu należy do korzystającego oraz zasobności jego portfela. Cenniki usług detailingowych są różne w zależności od produktów oraz nakładu pracy, podobnie jak w przypadku cen korekty lakieru. Nasza firma gwarantuje Państwo w pełni profesjonalną i kompleksową usługę podpartą doświadczeniem i praktyką w zakresie zabezpieczenia lakieru, polerowania lamp odświeżenia tapicerki welurowej oraz renowacji skóry.